Breathall

admin

admin

Breathall

Hakkımızda
2018 yılında solunum yolu hastalıklarına sahip kişilerin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla fizyoterapi tedavileri ile ilgili çözüm önerileri geliştirmeye başladık. Geliştirdiğimiz ‘AirCircle’ projemiz ile 2020 yılında Tübitak - Bireysel Genç Girişimci Programı kapsamında destek almaya hak kazandık. Breathall olarak solunum yolu hastalıkları ile ilgili projeler geliştirmeye ve sağlık alanındaki diğer projelere de hem tasarım hem de mühendislik desteği vermeye devam ediyoruz.
Projelerimiz
Bu kapsamda geliştirdiğimiz projelerden AirCircle; 0-24 ay arası Kistik Fibrozis hastası bebeklerin göğüs fizyoterapi tedavilerinin aileleri tarafından doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu proje ile ailelerin göğüs fizyoterapisine ait bilgi birikimleri ve deneyimleri arttırılarak; etkili ve doğru seanslar ile birlikte hastaların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi sağlanacaktır.
Konsorsiyumdaki Katkılarımız
Breathall olarak tüm çalışma arkadaşlarımız ile birlikte küresel anlamda insan sağlığını tehdit eden Covid-19 pandemisi ile ilgili elimizden geldiğince destekte bulunma çabası ve isteği içindeyiz.

Bu anlamda;

  • MedInnovate Ar-Ge Konsorsiyumu’nun hem tanıtım, sunum gibi görsel tasarım işlerini hem de sosyal medya yönetimi, içerik hazırlama gibi dijital tasarım işlerini üstleniyoruz. Bu sayede Konsorsiyum’un görünürlüğünü arttırarak Covid-19 ile mücadele kapsamında ortaya çıkacak olan çözüm önerilerinin olabildiğince fazla kişiye ulaşabilmesine katkıda bulunmak istiyoruz.
  • Ayrıca Covid-19 hastalığının sonrasındaki süreçte, hastalığı atlatan kişilerin akciğerlerinde kısmi pnömoni oluştuğu ile ilgili endişe verici bilgileri akademik araştırmalardan takip etmekteyiz. Bu anlamda geliştirmekte olduğumuz AirCircle fizyoterapi yeleğimizin, Covid-19’u atlatan kişilerin tedavisinde büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden çalışmalarımıza hız vererek Covid-19 için özel bir fizyoterapi kiti geliştirmek için de çalışıyoruz.